Region Väst Top-12

Lekstorps IFs bordtennissektion och sponsorer hälsar spelare, ledare, överdomare och publik varmt välkomna!

Tävlingshall

Parkering som ligger nära

Arrangör: Lekstorps IF
Datum:Lördag 22:e oktober och söndag 23:e oktober 2022.
Spellokal: Hjällsnäshallen, Mjörnbotorget, Gråbo
Anmälan: Skickas till tavling.bt@lekstorpsif.se.Sista anmälningsdag är 9:e oktober därefter fylls antalet upp med anmälda reserver. Samtliga kvalificerade spelare och reserverna i varje klass ska lämna besked om de önskar delta eller inte. Reserverna ska vara beredd att med kort varsel deltaga om återbud sker.
Anmälningslistor: Uppdateras löpande på Lekstorps IFs hemsida: https://www.lekstorpsif.se/top-12
Återbud: Eventuella återbud skall lämnas så snart som möjligt till tavling.bt@lekstorpsif.se. Lämnat återbud kan inte återtas om reserv hunnit kallas in.
Anmälningsavgift: 300 kr samt 50 kr i administrationsavgift per klubb.
Klasser: HJ17, P15, P13, DJ17, F15 och F13.
Tävlingsform: Gruppspel där alla möter alla enligt SBTFs fastställd spelschema.
Matcherna spelas i 4 set först till 11 poäng där varje vunnit set ger 1 poäng. Vid ställning 10-10 avgörs setet med en sista boll, en så kallad ”golden point”.

Lottning: Äger rum fredagen 22:a oktober kl. 19.00 och publiceras på Länk till resultat
Tävlingsprogram:
Tävlingen startar lördagen 23:e oktober kl. 09.00. Detaljerat tidsschema kommer att finnas på Lekstorps IFs hemsida senast 1 vecka före tävling.
Resultat: Uppdateras och publiceras löpande på https://resultat.ondata.se
Material: Bollar: Stiga Perform ***, bord: Yasaka.
Tävlingsledare: Tomas Nordqvist
Frågor: tavling.bt@lekstorpsif.se, tel. nr 0707-811040.
Lunch: Ett par lunchställen finns på Mjörnbotorget som ligger ca 100 meter från hallen.
Kafeteria: Finns i hallen och serverar enklare lunch och god fika.
Riks Top-12: Spelas i Falkenberg den 17-18:e december 2022. Kvalificering enligt nedan: 1:an och 2:an vid Region Top-12 i klasserna HJ17, P15, P13, DJ17, F15 och F13 är kvalificerade till Riks Top-12 i respektive klass. Respektive förbundskapten har tagit ut 4 spelare i varje klass som är direktkvalificerade till Riks Top-12 och ska inte delta i Region Top-12. Från Region Väst är följande uttagna: F13: Siri Benjegård Askims BTK.
DJ17: Josephina Fred, Mariedals IK och Emilia Johansson, Sjömarkens BTK
P15: Noa Dahlström, Mariedals IK.

Arrangör: Lekstorps IF
Datum:Lördag 22:e oktober och söndag 23:e oktober 2022.
Spellokal: Hjällsnäshallen, Mjörnbotorget, Gråbo
Anmälan: Skickas till tavling.bt@lekstorpsif.se.Sista anmälningsdag är 9:e oktober därefter fylls antalet upp med anmälda reserver. Samtliga kvalificerade spelare och reserverna i varje klass ska lämna besked om de önskar delta eller inte. Reserverna ska vara beredd att med kort varsel deltaga om återbud sker.
Anmälningslistor: Uppdateras löpande på Lekstorps IFs hemsida: https://www.lekstorpsif.se/top-12
Återbud: Eventuella återbud skall lämnas så snart som möjligt till tavling.bt@lekstorpsif.se. Lämnat återbud kan inte återtas om reserv hunnit kallas in.
Anmälningsavgift: 300 kr samt 50 kr i administrationsavgift per klubb.
Klasser: HJ17, P15, P13, DJ17, F15 och F13.
Tävlingsform: Gruppspel där alla möter alla enligt SBTFs fastställd spelschema.
Matcherna spelas i bäst av 4 set först till 11 poäng där varje vunnit set ger 1 poäng. Vid ställning 10-10 avgörs setet med en sista boll, en så kallad ”golden point”.

Lottning:Äger rum fredagen 22:a oktober kl. 19.00 och publiceras på https://resultat.ondata.se
Tävlingsprogram:
Tävlingen startar lördagen 23:e oktober kl. 09.00. Detaljerat tidsschema kommer att finnas på Lekstorps IFs hemsida senast 1 vecka före tävling.
Resultat: Uppdateras och publiceras löpande på https://resultat.ondata.se
Material: Bollar: Stiga Perform ***, bord: Yasaka.
Tävlingsledare: Tomas Nordqvist
Frågor: tavling.bt@lekstorpsif.se, tel. nr 0707-811040.
Lunch: Ett par lunchställen finns på Mjörnbotorget som ligger ca 100 meter från hallen.
Kafeteria: Finns i hallen.
Riks Top-12: Spelas i Falkenberg den 17-18:e december 2022. Kvalificering enligt nedan: 1:an och 2:an vid Region Top-12 i klasserna HJ17, P15, P13, DJ17, F15 och F13 är kvalificerade till Riks Top-12 i respektive klass. Respektive förbundskapten har tagit ut 4 spelare i varje klass som är direktkvalificerade till Riks Top-12 och ska inte delta i Region Top-12. Från Region Väst är följande uttagna: F13: Siri Benjegård Askims BTK.
DJ17: Josephina Fred, Mariedals IK och Emilia Johansson, Sjömarkens BTK
P15: Noa Dahlström, Mariedals IK.

Tidsprogram

Observera
Damjunior 17 spelas bara på söndagen medan övriga klasser spelas bägge dagarna! Överdomare på lördag är Rolf Andersson och på söndag Ingrid Bogren.

Första matchen för dagarna för klasserna är följande:
Lördag: Flickor 13 och Pojkar 13: kl. 09:00 Pojkar 15 och Damjuniorer 17-20: kl. 09:20 Herrjuniorer 17 och Herrjuniorer 20: kl. 09:50
Söndag: Pojkar 13 och Flickor 15: kl. 09:00 Pojkar 15 och Flickor 13: kl. 09:25 Herrjuniorer 17 och Herrjuniorer 20: kl. 09:50
DJ17-20 spelas bara på lördagen och Flickor 15 spelas bara på söndagen. Övriga klasser spelas bägge dagarna. HJ20 har fyllts upp med reserver från HJ17. Para-klassen har strukits pga för få deltagare. Överdomare på lördag är Marie Sundling och på söndag Anders Hjälmered.

 

Lördag

TidBord 1-6OmgångBord 7-12Omgång
09:00P131F131
09:30P151
10:00HJ171
10:30P132F132
11:00P152F151
11:30HJ172
12:00P133F133
12:30P153F152
13:00HJ173
13:30
14:00P134F134
14:30P154F153
15:00HJ174
15:30P135F135
16:00P155F154
16:30HJ175
17:00P136F136
17:30P156
18:00HJ176

Söndag

TidBord 1-6OmgångBord 7-12Omgång
09:00P137F137
09:30P157
10:00HJ177
10:30P138F138
11:00P158F156
11:30HJ178
12:00P139F139
12:30P159F157
13:00HJ179DJ171
13:30
14:00P1310F1310
14:30P1510F158
15:00HJ1710DJ172
15:30P1311F1311
16:00P1511F159
16:30HJ1711DJ173
17:00Prisutdelning alla klasser

Deltagare

Här nedan kan du se vilka som tackat JA eller NEJ till att deltaga i årets Top-12. Vi uppdaterar i den takt vi får in anmälningar. Klicka nedan på den knappen som leder till klass du vill se:

PlatsDeltarNamnFöddKlubbPoäng
1JADavidsson Wilmer2005Mariedals IK2463
2JAJohansson Marcus2005Askims BTK2276
3JASkobe Adam2005Mariedals IK2236
4NEJJia Richard2005Askims BTK*2219
5NEJWallerstedt Carl2005Askims BTK2193
6JAJärverud Eriksson Isak2005Askims BTK2102
7JASoploher Jona2006Svanesunds GIF1915
8NEJEdfalk Axel2005LinnePartille PK*1826
9NEJWillén Nils2006IFK Lidköping*1800
10JAÅRSTRAND VILLE2005Lekstorps IF1782
11JAPihl Emil2005Lekstorps IF1748
12JAAxelsson Vilgot2005Trollhättans BTK1742
res. 1NEJJohansson Emil2006Skövde PK*1677
res. 2NEJAndersson Andreas2005Lekstorps IF1670
res. 3JAAxelsson Hampus2005Horreds BTK1598
res. 4JAAhlgren Elliot2005Lindome BTK1581
res. 5JAByström William2005Lekstorps IF1564
res. 6NEJPernstrand Morgan2005LinnePartille PK*1533
res. 7JASENCANIN GABRIEL2006Lekstorps IF1524
res. 8Adlerborn Elis2006Kristinehamns BTF*1517
res. 9JAWitte Oscar2005Torslanda Bordtennisklubb1385
res. 10JATantalos Theo2005Lekstorps IF1361
res. 11JAKrook Joel2006Askims BTK1253
res. 12NEJErsman Ludvig2005Askims BTK1208
res. 13NEJSvennerlind Carl2006IFK Lidköping1207
res. 14NEJArnell Elling2006LinnePartille PK1185
res. 15NEJStrömberg Simon2005Munkedals BTK*1160
res. 16NEJRydell Tim2005Munkedals BTK*1139
res. 17Gustafsson Thor LINUS2006Vårgårda IK*1104
res. 18JAWennerberg Oscar2006Torslanda Bordtennisklubb1098
res. 19Evertsson Oliwer2006Vedums AIS*1091
res. 20Sordjan Filip2005Backa BTK*1073
res. 21NEJSahlin Jonatan2006Askims BTK*1055
res. 22NEJWiklund Wilde2005Lekstorps IF*1047
res. 23JAJonsson Sestan Axel2005Askims BTK1045
res. 24NEJSkoglund Gustav2005Munkedals BTK*1036
P15DeltarNamnFöddKlubbPoäng
1NEJSjölander Erik2007Mariedals IK2363
2JAStröberg Jesper2007Hålta IK2035
3NEJBodin Pontus2007Lekstorps IF*1851
4JARamnäs Leo2007Mölndals BTK1829
5JAEllbring Elias2007LinnePartille PK1742
6JAJohansson Liam2008IFK Lidköping1554
7JAHermann Magne2008Lekstorps IF1535
8JALundin Benjamin2007Askims BTK1513
9JAAnderson Olle2007IFK Lidköping1494
10NEJThyselius Edvin2007Skoghalls BTK*1475
11NEJSandberg Melvin2007Stenungsunds BTF1474
12JAWu Erik2007Askims BTK1449
res. 1NEJMyrhage Axel2008Askims BTK1375
res. 2JAIvarsson Leo2007Arvika BTK*1369
res. 3NEJWallentinsson Gustav2007Vara SK*1347
res. 4JAHäggander Tore2007Svanesunds GIF1338
res. 5NEJKong Ziming2008Askims BTK1330
res. 6NEJCastor Adrian2008Vårgårda IK1314
res. 7JAMartinsson Hugo2008Lekstorps IF1305
res. 8NEJAppelgren Isac2008Lekstorps IF1079
res. 9JAÅkerstedt Filip2008Karlsborgs BTK1033
res. 10NEJRydell Mio2008Munkedals BTK*1027
res. 11NEJEngström Vilmer2007LinnePartille PK1014
res. 12NEJSaksinen Sam2008Värmskogs SK*1013
res. 13NEJOlsson Anton2007Stenungsunds BTF1009
res. 14Törngren Alexander2007Mölndals BTK*966
res. 15NEJNordberg Oscar2007Stenungsunds BTF*932
res. 16JANilsson Ludvig2007Lekstorps IF931
res. 17Rohman Emil2007Kristinehamns BTF*926
res. 18Lindgren Philip2007Mölndals BTK902
res. 19JAHernborg Felix2007Lekstorps IF895
res. 20JAStensman Viggo2007Alingsås PP821
res. 21JABramfors Hugo2007Horreds BTK*819
res. 22NEJStröm Jonathan2007Torslanda Bordtennisklubb*810
res. 23Raman Anant2007BTK Warta*797
res. 24Géewe Milon2008Skagersviks BTK*797
res. 25Rosén Fabian2008Vara SK797
PlatsDeltarNamnFöddKlubbPoäng
1JAJerdborg Love2009Lekstorps IF1346
2JAForsberg Carl2010Lekstorps IF1102
3NEJBeckmann Henri2009Storfors BTK*932
4NEJRådelöv Ludvig2009IFK Lidköping*843
5JAEineving Karl2009Mölndals BTK833
6JAGustafsson Åmark Arvid2010Mölndals BTK790
7JADrake Leonard2009Svanesunds GIF782
8JAKoch Liedes Alexander2009Horreds BTK775
9JARosenfors Maximus2010Askims BTK742
10NEJStrömberg Levi2012Munkedals BTK*742
11JAKristiansson Hannes2009Trollhättans BTK720
12JAKvarnström Vilmer2009Alingsås PP715
res. 1NEJSjöberg Benjamin2009IFK Lidköping*711
res. 2NEJJohansson Theodor2010Grästorps BTK*709
res. 3JALundin Agust2011Askims BTK706
res. 4NEJTörneld Enzo2009Alingsås PP706
res. 5JAHultin Felix2009Mariedals IK705
res. 6JARing Elias2009Askims BTK702
res. 7JANilsson Alfred2012Öckerö IF*702
res. 8JATian Kevin2009Askims BTK701
res. 9Faily Jones2009Mölndals BTK*698
res. 10NEJNegri Zaring Leo2010Alingsås PP698
res. 11JASamuelsson Ungerman Jonatan2009Kungälvs BTK*695
res. 12NEJAhlin Jonathan2009Mariedals IK*695
res. 13NEJTijssen Dean2011Höökens BTK*694
res. 14JABehrens Olle2010Lekstorps IF693
res. 15Fröjd Harry2010Skagersviks BTK*690
res. 16JABrouwer Didrik2009Mölndals BTK689
res. 17NEJBergsten Hugo2010Skövde PK*688
res. 18Sivertz Maximilian2012Askims BTK686
res. 19NEJBengtsson Tim2009Karlsborgs BTK683
res. 20NEJOhlsson William2009Carlstads BTK*682
res. 21NEJHassellöv Trond2009Svanesunds GIF680
res. 22JAOckell Nils2009Kungälvs BTK*679
res. 23NEJWesterberg Emre2010LinnePartille PK*679
res. 24NEJTijssen Dylan2012Höökens BTK*677
PlatsDeltarNamnFöddKlubbPoäng
1NEJSöderlund Elvira2005Sjömarkens BTK1660
2NEJHusrem Hedda2005Töreboda BTK*1640
3JATaus Amanda2005Karlsborgs BTK1448
4NEJLogenius Felicia2005Sjömarkens BTK*871
5JAEriksson Alice2005Svanesunds GIF802
6NEJLander Matilda2006Höökens BTK*795
7NEJHusrem Turid2006Töreboda BTK*709
8NEJEdeflod Melina2006Lindome BTK*674
9NEJNordström Engla2006Karlsborgs BTK*644
10JAIsomäki Tova2006Borgstena IF*632
11NEJJindö Thea2006Lindome BTK*631
12NEJAndersson Emilia2005Björkborns GOIF*607
res. 1NEJNordström Meja2006Sandareds BTK579
res. 2NEJAndersson Linnéa2006Lekstorps IF*570
res. 3NEJCarlsson Emilia2006Björkborns GOIF*558
res. 4NEJLjunggren Johanna2006Skoghalls BTK*550
res. 5NEJDahl Lova2005Björkborns GOIF*524
res. 6NEJMarstorp Sandra2005Herrljunga BTK*514
res. 7NEJBlomqvist Nina2005Askims BTK*495
res. 8NEJBengtsson Emma2006Herrljunga BTK*493
res. 9NEJÅhman Michaela2006Lindome BTK*490
res. 10NEJSjöstedt Jolin2006Lidan BTK*490
res. 11NEJJohansson Wahlström Elin2006Herrljunga BTK*485
res. 12JAWågberg Alice2005Rudalens IF481
res. 13NEJLAGER EVELINA2006Herrljunga BTK*474
res. 14NEJHurtig Philippa2005Mariedals IK*468
res. 15NEJGuttman Nathalie2006Arvika BTK*466
res. 16NEJAndersson Ella2005Östra Stadsgränsen TK*464
res. 17NEJAndersson Alice Andersson2005Karlsborgs BTK*459
res. 18Svensson Elin2006Kannebäck BTK*453
res. 19NEJStröm Ellen2005Herrljunga BTK*447
res. 20NEJAhlgren Emma2005Rudalens IF*444
res. 21NEJAndersson Lööf Linnéa2006Värmskogs SK*442
res. 22NEJFriman Alva2005Herrljunga BTK*439
res. 23Leijonmarck Lova2006Blikstorps AIK*437
res. 24Inedahl Agnes2006Vedums AIS*417
PlatsDeltarNamnFöddKlubbPoäng
1JASahle Sofia2008LinnePartille PK1125
2JAFerm Indra2007Karlsborgs BTK1124
3JADembek Filippa2007Askims BTK843
4NEJBenjaminsson Moa2007Herrljunga BTK*731
5NEJFällgren Ella2008Skoghalls BTK*714
6JAZanhar Julia2008Lekstorps IF679
7JAKarlsson Ellen2008Värmskogs SK*660
8NEJOlsson Sara2007Stenungsunds BTF*623
9JAKällid Tindra2007Överlida IK593
10NEJAgerskog Wilma2008Lekstorps IF587
11NEJShahan Emelie2008Skoghalls BTK*560
12JAHagman Vera2007Vara SK*555
res. 1NEJPettersson Johanna2008Skövde PK*541
res. 2JAHallbäck My2007Höökens BTK*538
res. 3NEJKarlsson Lisa2007BTK Dalen534
res. 4JAKrogh Ellen2008Lindome BTK*532
res. 5NEJEkeroth Alicia2008Stenungsunds BTF*530
res. 6NEJTobiasson Malva2008Kvillebyns SK*499
res. 7NEJAndersson Lööf Jessica2008Värmskogs SK*495
res. 8NEJMobaeck Lova2007Borgstena IF*491
res. 9NEJSöderberg Matilda2008Carlstads BTK*490
res. 10NEJJohansson Ida2008Arvika BTK*490
res. 11NEJStjernlöf Tilda2007Skoghalls BTK*489
res. 12NEJOlander Viktoria2008Lindome BTK*487
res. 13NEJEroglu Leah2007Rudalens IF*486
res. 14NEJBerggren Alice2008Vara SK*485
res. 15NEJPersson Minny2007Töreboda BTK*484
res. 16NEJEvaldsson Molly2008Vara SK*479
res. 17NEJKristoffersson Emma2007Storfors BTK*475
res. 18NEJAltås Ellie2007Torslanda Bordtennisklubb*473
res. 19NEJZeybrandt Disa2007Överlida IK468
res. 20NEJGöransson Elina2007Örslösa-Söne IK*465
res. 21NEJLindhägn Olivia2007Lindome BTK*459
res. 22NEJJalminger Milla2008Vara SK*421
res. 23NEJAndersson Alice2007Överlida IK*412
res. 24NEJLarsson Lovisa2008Lekstorps IF*402
res. 25NEJLindén Julia2007Karlsborgs BTK*319
PlatsDeltarNamnFöddKlubbPoäng
1JAKällström Hilma2009Karlsborgs BTK839
2JAAndersson Ellinor2009Torslanda Bordtennisklubb713
3JAHjälte Irma2009BTK Dalen635
4JAPersson Thea2009Munkedals BTK574
5JAAxelsson Hilda2010Horreds BTK570
6JADhar Annika2009Askims BTK541
7JATidstrand Clara2009Lindome BTK*536
8NEJSvanberg Alice2011Sandareds BTK532
9JASjöström Lilly2009Kungälvs BTK*526
10NEJEkberg Moa2009Backa BTK*508
11NEJJakobsson Maya2009Uddevalla BTK504
12JAÅkerstedt Tilda2010Karlsborgs BTK503
res. 1JAMidbratt Cornelia2009Torslanda Bordtennisklubb*490
res. 2NEJNordström Nellie2009Sandareds BTK486
res. 3NEJEngström Julia2010Lekstorps IF*485
res. 4NEJBjurbäck Ellie2010Storfors BTK*475
res. 5NEJDahlin Isabella2010Alingsås PP*472
res. 6NEJEngström Josefine2011Lekstorps IF*471
res. 7JABlanck Saga2012Svanesunds GIF*468
res. 8NEJÄng Hanna2012Höökens BTK*465
res. 9NEJSöderberg Cecilia2010Carlstads BTK*460
res. 10NEJLindeblom Ella2011Sandareds BTK*459
res. 11JAKällid Saga2009Överlida IK454
res. 12NEJPhan Lucy2011Ulricehamns IF*454
res. 13NEJKarlsson Amanda2012Skoghalls BTK*452
res. 14NEJEjdesör Freia2009Kvillebyns SK*451
res. 15NEJPethrus Alex2010Töreboda BTK*435
res. 16NEJJohansson Elin2009Torslanda Bordtennisklubb*419
res. 17NEJPettersson Elin2009Lekstorps IF*411
res. 18NEJKullberg Lova2010Töreboda BTK*408
res. 19NEJDanielsson Emma2010Värmskogs SK*408
res. 20NEJDai Moxiang2010Herrljunga BTK*407
res. 21NEJSafar Shahd2009Töreboda BTK*406
res. 22JABramfors Ebba2009Horreds BTK*404
res. 23NEJHusrem Märta2010Töreboda BTK*402
res. 24NEJOlsson- Elin2009Stenungsunds BTF*401
res. 25NEJAlbinsson Agnes2011Lekstorps IF398
res. 26NEJLager Ellen2012Herrljunga BTK*398
res. 27NEJKarlsson Molly2010BTK Dalen*394
res. 28NEJSchaller Cornelia2009Stenungsunds BTF*390
res. 29NEJMagnusson Stina2009Herrljunga BTK*385
res. 30NEJDavidsson Julia2009Sandareds BTK*380
res. 31NEJIsekvist Natalie2011Skoghalls BTK*379
res. 32NEJLilleeng Neola2013Sandareds BTK372
res. 33NEJOttemark Edith2011Lekstorps IF368
res. 34NEJOlsson Malva2009Värmskogs SK*367
res. 35NEJKlostergård Elin2011Töreboda BTK*361
res. 36NEJPetersson Juli2010Lindome BTK*358
res. 37NEJBördin Ella2011LinnePartille PK*358
res. 38NEJAliu Suada2009Herrljunga BTK*356
res. 39NEJHolm Tilda2009Horreds BTK*355
res. 40NEJHaraldsson Clara2011Skoghalls BTK*353
res. 41NEJHöök Elin2010Sandareds BTK*352
res. 42NEJNorlenius Ester2010Trollhättans BTK*351
res. 43NEJEmneborg Siri2012Lekstorps IF*350
res. 44NEJSkogåker Ella2009Töreboda BTK*345
res. 45NEJLundfall Alicia2009Alingsås PP341
res. 46Eksköld Nathalie2010Kils Bordtennisklubb*341
res. 47NEJOlausson Maja2010Skoghalls BTK*339
res. 48NEJAndersson Molly2010Skoghalls BTK*339
res. 49NEJKrantz Ebba2009Lindome BTK*335
res. 50NEJSehlstedt Johanna2011Askims BTK*333
res. 51NEJAl Wakil Jenny2011Töreboda BTK*333
res. 52NEJThunebro Maja2009Borgstena IF*333
res. 53NEJAhlberg Matilda2009Vara SK*329
res. 54NEJAndersson Linnea2010Töreboda BTK*325
res. 55Ristolainen Johansson Mira2010RK Fisklir*323
res. 56JAGunnarsson Freja2010Lindome BTK*322
res. 57NEJLönberg Olivia2012Sandareds BTK*321
res. 58Malm Hilda2011Kristinehamns BTF*320
res. 59NEJSandberg Alva2010Stenungsunds BTF*316
res. 60NEJSöderberg Isabella2012Carlstads BTK*316
res. 61NEJNilsson Vilma2010Värmskogs SK*311
res. 62NEJJbera Stephanie2009Töreboda BTK*310
res. 63NEJLindén Malin2010Karlsborgs BTK*309
res. 64NEJWendt Hedvig2010Lindome BTK*306
res. 65NEJEklund Molly2012Lekstorps IF*300
res. 66NEJMalmström Elsa2012LinnePartille PK*300
res. 67NEJPålsson Maja2013Lekstorps IF300
res. 68NEJDanielsson Emma2009Lindome BTK*300
res. 69NEJEllbring Elsa2010LinnePartille PK*300
res. 70NEJHedstrand Annika2010Lindome BTK*300
res. 71NEJHillerborg Majken2011Kungälvs BTK*300
res. 72NEJIngerman Nea2010LinnePartille PK*300
res. 73NEJLarsson Elvira2010Lekstorps IF*300
res. 74NEJStrand Nim2010Lindome BTK*300
res. 75NEJWadensjö Linnea2009Lindome BTK*300
res. 76NEJZhang Emma2009Askims BTK*300
res. 77NEJHolm Tilde2010Karlsborgs BTK*300
res. 78NEJJansson Zoe2010Alingsås PP*300
res. 79Sundqvist Thea2010Skärhamns BTK*300
res. 80NEJEssa Celine2012Carlstads BTK*300
res. 81NEJPrause Meja2012Carlstads BTK*300
res. 82Bratt Miranda2010Kils Bordtennisklubb*300
res. 83Jonsson Ella2010Sunne BTK*300

Våra sponsorer